Yeni İl Başkanı Kağnıcı'dan Öğrencilere Başarılar...

CHP İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı "Nitelikli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için, tüm imkânlarımızı sizlerin hizmetine sunma çabası içindeyiz"

13 Eylül 2014 00:00
CHP nin 18. Olağanüstü Kurultayında Ahmet Ertuğrulun Parti Meclis Üyeliğine seçilmesi sonucu İl Yönetiminde dğişiklikler yaşandı. İl Başkanlığına Merkez İlçe Başkanlığıı başarı ile yürütrn Mustafa cem Kağnıcı, Merkez İlçe Başkanlığına da İsmail Atakan Ünver seçildiler.

Yeni İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı İlk demecini yeni ders yılı ile ilgili olarak verdi.

Kağnıcı "Nitelikli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için, tüm imkânlarımızı sizlerin hizmetine sunma çabası içindeyiz" ifadeleri ni kullandığıı mesajında özetle şunları söyledi:

"2014 – 2015 eğitim ve öğretim yılı 15 Eylül Pazartesi günü çalacak ilk zil ile başlayacak. Yaklaşık 16 milyon öğrencimizin ve 870 bin öğretmenimiz ders başı yapacak.

             Sevgili öğrencilerimiz çok iyi bilmelidirler ki, bir ülkenin kalkınmasının temel şartlarından birisi, nitelikli insan gücüdür. Bu nedenle geleceğimizin güvencesi olan siz öğrencilerimizi, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için, tüm imkânlarımızı sizlerin hizmetine sunma çabası içindeyiz.

             Değerli öğretmenlerimiz, topluma hizmet veren her meslek saygındır ve kutsaldır ancak sizler daha önemli bir meslek icra ediyorsunuz, geleceğimiz olan çocuklarımızı, gençlerimizi, ülkemizin geleceğini inşa ediyorsunuz. Baş Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk,” Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” Sözleriyle bu inancını sizlere olan güvenini vurgulamıştır.

              Ülkemizin geldiği nokta da eğitim ve öğretim yanlış politikalar sonucunda gençliğimizi Atatürk ilke ve inkılaplarından uzak, milli duygulardan yoksun, düşünmeyen, kendisini ifade etmeyen, tek tip bir nesil yaratmak için çaba sarf edilmektedir.                                     Öğretmenlerimiz  ise sadece bir meslek olarak gelecek kaygısı içerisinde öğretmenlik görevini yapmak zorunda bırakılmaktadırlar.Şartlar ne olursa olsun Türkiye’nin geleceği gençlerimiz Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,milli ve manevi duyguları güçlü,sorumluluk sahibi bir nesil olarak yetişip cennet vatanımızın geleceği olacaklardır.

               Bu duygu ve düşünceler ile 2014–2015 eğitim ve öğretim yılında öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini diliyoruz. Saygılarımla."

 
Okul CHP Cem kağnıcı ders yılı
Kaynak : FERMAN Haber
Bu Haber 1401 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin