Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/umitseno/fermangazetesi.com/include/conf.php on line 7
KMÜ İLE KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL - FERMAN Gazetesi - Karaman (Gayrıticari_Hobi Sitesi)

KMÜ İLE KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA PROTOKOL

Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ve Prof. Dr. Alpaslan Ceylan’ın imzalarıyla yürürlüğe giren protokol kapsamında her iki üniversite arasında gerçekleştirilebilecek ortak projelerle ilgili anlaşma sağlandı.

17 Ocak 2023 01:43

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpaslan Ceylan katıldı.

Akademik ve Kültürel Alanlarda İş Birliği Sağlanacak

Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ve Prof. Dr. Alpaslan Ceylan’ın imzalarıyla yürürlüğe giren protokol kapsamında her iki üniversite arasında gerçekleştirilebilecek ortak projelerle ilgili anlaşma sağlandı.

Akademik ve kültürel alanlarda iş birliği sağlamak üzere imzalanan protokol ile KMÜ ve Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi ihtiyaç duyulan alanlarda birbirlerine karşılıklı öğretim üyesi desteği verecek ve yaz stajı için karşılıklı olarak öğrencilere kontenjan tahsis edilecek.

Protokol aynı zamanda her iki üniversite içinde ortak diploma ya da çift diploma programı, uzaktan eğitim, personelin bilgi, görgü ve deneyimini artırmak için eğitim programları, sosyal tesis gibi pek çok imkân sağlayacak.

KMÜ, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesine Türkiye Türkçesi ve İngilizce eğitim-öğretim programına eleman ve doküman desteği verirken, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi de KMܒye Kırgızca, Çince ve Rusça eğitim-öğretim programlarında destek verecek.

Protokol sonrasında değerlendirmelerde bulunan Rektör Mehmet Gavgalı, imzalanan protokol ile Türk Cumhuriyetleri ve Akraba Topluluklar odaklı ortak pek çok proje geliştireceklerini vurgulayarak, protokolün her iki üniversite için hayırlı olması temennisinde bulundu.


 
KMÜ İLE KIRGIZİSTAN TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ PROTOKOL
Kaynak : KMÜ
Bu Haber 786 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin