Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/umitseno/fermangazetesi.com/include/conf.php on line 7
Karaman’da SESSİZ BAŞARI… - FERMAN Gazetesi - Karaman (Gayrıticari_Hobi Sitesi)

Karaman’da SESSİZ BAŞARI…

Futbol başarılarına beyefendilik ve centilmenlik sıfatlarını da etkileyen Masterler gönüllü tanıtım ekibi olarak görevlerini hakkı ile yapıyor.

19 Ağustos 2014 00:00

2012 YILINDA Karamanın yetiştirdiği nadide futbolculardan Kazım Nas ve Nasuh Aköz’ün önderliğinde kurulan ve kısa zamanda büyük başarılara imza atan Karaman Masterler Spor Kulübü başarıları ile olduğu kadar, yönetimi ve centilmenliği ile göz dolduruyor.

Türkiye çapında düzenlenen turnuvalarda karamanı ve karamanlıyı en iyi şekilde temsil ederek futbol başarılarına beyefendilik ve centilmenlik sıfatlarını da etkileyen Masterler gönüllü tanıtım ekibi olarak görevlerini hakkı ile yapıyor.

Geçtiğimiz günler de Hasbihal Kafe’de Karaman Basını ile bir araya gelen futbolcu ve idareciler bu konuda emeği geçenleri unutmayarak birer plaketle onlara teşekkür etti.

ToplantıyaMilletvekili Mevlüt Akgün, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Karaman ASKF Genel Başkanı Celalettin Özcan ve Federasyon üyeleri, Karamanspor’da ve süper ligde top oynayan Kazım Nas ve Nasuh Aköz, çeşitli branşlarda spor antrenörleri ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Karaman Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Celalettin Özcan kahvaltı sonrası katılımcılara teşekkür ederek;

“Karaman Masterler Spor Kulübü kuruldu. 2012 Mayıs ayında bu oluşumu Karaman’da sağladık. Bu süreç başladıktan sonra ilk turnuvada Antalya’da yer aldık. Biz orada 32 ilden katılan takımlara Karaman’ın adını duyurduk. Konya Karaman imajını sildirdik. Karaman’ın 1989’da il olduğunu hatırlattık. Biz çok farklı illere gidiyoruz. Farklı şehirlerin takımları da bizlere geliyorlar. Bir dostluk anlamında ilimizin tanıtımına mükemmel bir katkı sağladığımıza inanıyorum. Burada toplanmamızın en büyük özelliklerinden biri de kurulduğumuz günden bugüne kadar süreçte bizlere destek veren ağabeylerimiz, büyüklerimiz ve sporcu kardeşlerimize plaketlerimizi gururla veriyoruz.”dedi.

Milletvekili Mevlüt Akgün de, “Ben de meclis futbol takımında 45’inden sonra sporcu oldum. Futbolunda bir sevda olduğu, barışa kardeşliğe gerçekten vesile olduğunu görüyoruz. Bu anlamda Karaman Masterler Spor Kulübümüzü de tebrik ediyorum. İlimizin tanıtımına bu anlamda destek veriyorlar. Karaman’da sporu geliştirmek, bir anlamda alt yapıyı da geliştirmekle eş anlamda. Yoksa kalıcı bir başarıyı yakalamak mümkün değil. Son yıllarda sporcu alt yapısını geliştirecek tesislere ihtiyacımız var. Stadından semt sahalarına kadar bu yatırımları önemsiyoruz. Belediye’mizin de desteği ile sporda alt yapının daha da güçleneceğine inancımız tamdır. Dolayısı ile önümüzdeki birkaç yıldır Karaman’da spor tesislerinin çoğaldığı, spora gönül verenlerin istifade edebileceği bir dönem olacak. Burada okullarda öğrencilerimizin ilgisinin de diri tutulması lazım. Milli Eğitim Müdürlüğümüzde de bu konuda gayret bekliyoruz.”dedi.

Belediye Başkanı ÇALIŞKAN; “100 TRİLYONLUK KAYNAK VAR. BU ŞANSI KULLANACAĞIZ”

Karamanımız için şimdi spor yatırımlarında çok önemli 3 projemiz. Var bunların maliyeti 100 milyon TL. TOKİ’ye yapılacak Kapalı spor salonları, Sümer mahallesinde kurulacak bireysel ağırlıklı sporcu fabrikası ve stadyum projesi. Bölgemizdeki illerin de bu kadar spor yatırımında destek aldığını görmüyoruz. Bu şansımızı iyi kullanacağız.”dedi.

Karaman Masterler Spor Kulübü Derneği yönetimi tarafından, derneğe katkı sağlayan kişi, kurum müdürleri, sporcular ve protokol üyelerine plaketler törenle takdim edildi. Program özel çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 
spor karaman masterler
Kaynak : FERMAN Spor
Bu Haber 26215 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin